Artykuły -LOTTO Patron – Do Kogo Modlą Się Gracze Lotto

Słowo Kluczowe, Fraza Kluczowa
Czas Oszczedzaj i Zarabiaj Wiedzą Dziel Się i Pomagaj
Co To Jest Wiki-System? Co To Jest MyStartAll?
Pajacyk Pajacyk
Dodaj Organizację
MyStartAll - Lotto - artykuły
1 2 3 4...7
A A A

LOTTO Patron – Do Kogo Modlą Się Gracze Lotto?

Lotto z racji prostoty swojego funkcjonowania i możliwości wygrania ogromnych ilości pieniędzy stworzyło wokół siebie swoiste fatum - filozofię życia. Wiele kultur stworzyło zwyczaje i stosuje się do reguł mających podpowiadać, czy szczęście dopisze w danym dniu. Przeczytaj informacje o najpopularniejszej grze, wszystko o stronie Lotto-której jeszcze nie poznałeś...

Neapolitańczycy, jakkolwiek niezwykle pobożny naród z zapałem oddaje się grom liczbowym (zwłaszcza typu Lotto) a przy okazji wierzy w znaczenie snów, które ich zdaniem mogą podpowiedzieć, jakie liczby okażą się szczęśliwe w danym losowaniu Lotto. Najczęstszym adresatem modlitw jest św. January, do którego wznosi się modły zarówno o zdrowie najbliższych jak i wylosowanie szczęśliwych liczb w Lotto.

Wiara w siłę sprawczą św. Januarego nie jest bezpodstawna. W roku 1389 roku odnotowano, bowiem po raz pierwszy cud św. Januarego, który powtarza się do chwili obecnej, polega on na tym, że zakrzepła już krew przechodzi w stan płynny a nawet zaczyna pulsować. Neapolitańczycy rozpuszczają krew podczas specjalnych okazji np. 19 września - w dniu męczeństwa świętego. Cud św. Januarego nie doczekał się dotychczas jednoznacznego stanowiska kościoła ani co ciekawe żadnej koncepcji naukowej.

Wyznawcy cudu św. Januarego przywiązują ogromną wagę do szybkości, z jaką krew zmienia swój stan skupienia ze stałego w płynny. Wierzy się, że pomyślność dla miasta i jego ludzi będzie proporcjonalnie wzrastać z szybkością rozpuszczania się krwi. Wielu neapolitańczyków udaje się do kolektur Lotto tuż po odbytej ceremonii.

Wiele punktów sprzedaży Lotto nosi nazwę „San Gennaro", czyli św. January. Głęboka wiara neapolitańczyków w różnorakie zjawiska ściśle łączy się z ich umiłowaniem do gry w Lotto. Właśnie tu uzyskała swój początek Smorfia, - czyli swoisty sennik numeryczny, polegający na przypisywaniu liczb konkretnym przedmiotom oraz wyśnionym zdarzeniom. Mieszkańcy Neapolu bardzo często zdają się na pomoc profesjonalnych doradców, ponieważ poza wyśnieniem wygranych liczb należy też ustalić loterię, w której powinno się owe liczby zastosować.

Dodaj Komentarz (15)
Oceń:
Poleć Zajomym
Dodaj Komentarz
FORUM
BLOK REKLAMOWY
Główna Str Intro Po Co Ta Reklama Start Z Nami Atuty Moduły Misja Regulamin O Nas Praca Referencje Kontakt Pełny Ekran Rozwiń Tagosfera

AddThis

Przepraszamy !
Chwilowo W Wersji Beta

Moduł AddThis